Bizi Takip Edin

Yandex Mail Kurulumu

Microsoft Outlook

Yandex mail kurumsal firmalar için e-posta hesapları sunmaktadır. (isim@sirketdomain.com)  E-postalarınızı mail.yandex.com.tr adresinden görüntüleyebileceğiniz gibi Microsoft Outlook Programını da kullanabilirsiniz. 

Yandex, Microsoft Outlook ve Thunderbird gibi e-posta istemci programlarının kullanımı için “Yandex Uygulama Şifresi” oluşturmayı zorunlu tutmaktadır. Microsoft Outlook programına e-postanızı eklemeden önce yandex kullanıcı panelinden yeni bir uygulama şifresi oluşturmalısınız.

 

Yandex Uygulama Şifresi Nasıl Oluşturulur?

1.  Yandex uygulama şifresi oluşturmak için öncelikle https://passport.yandex.com.tr/profile adresine e-mail adresiniz ve şifreniz ile giriş yapınız.

 

2. Yandex e-posta kullanıcı profil sayfasında “Şifreler ve Hesaba Giriş” sekmesini tıklayın, açılan sekmede “Uygulama şifrelerini etkinleştir” linkine tıklayınız.

3. Açılan Pop-up ekranda  “Uygulama şifrelerini etkinleştir” butonuna tıklayın.

4. Sonraki adımda daha önce bir uygulama şifresi oluşturulmadığı takdirde aşağıdaki “Uygulama Şifreleri” ekranından “Yeni Şifre Oluştur” Butonuna tıklayın.

5. “Uygulama Türünü Seçin” ekranında “Mail” linkine tıklayarak “Mail’e erişmek için şifrenin adı” kısmına bir isim girin

6. son adımda şifreniz kullanıma hazır durumdadır, lütfen şifreyi kopyaladığınızdan emin olmadan “Bitti” butonua basarak ekranı kapatmayınız.

Thunderbird programında kullanmak için uygulama şifreniz hazır durumda, artık Microsoft Outlook yandex kurulum aşamasına geçebiliriz.

Microsoft Outlook Yandex Mail Kurulumu

1. Microsoft Outlook programında “Dosya” sekmesine tıklayarak hesap bilgileri ekranını açın ve “Hesap Ekle” butonuna basın.

2. Karşınıza gelen ekranda eklemek istediğiniz Yandex E-mail adresinizi yazın ve “Bağlan” tuşuna basın

3. Imap Hesap Ayarları Ekranında yandex uygulama şifrenizi giriniz ve “Bağlan” butonuna basınız

4. Kurulumun son aşamasında “Hesap Başarıyla eklendi” ibaresini görebilirsiniz. “Bitti” butonuna basarak işlemi tamamlayabilirsiniz.